Rozhovor s Monikou Hüblerovou


"Máme teď moc fajn partu."

Nebudeme chodit kolem horké kaše. Dají se v nejbližší době očekávat v Kadeřnickém salonu nějaké změny?
Momentálně se vracím po rodičovské dovolené do pracovního procesu a přebírám firmu. Maminka Hana odchází do zaslouženého důchodu - přesto na dva dny v týdnu v salonu zůstane a já jsem za to moc ráda. Máme tam teď moc fajn partu a mamka tam prostě patří. Přijímám nové zaměstnance a pečlivě vybírám.  Teď jsem zrovna ve fázi přijímacích pohovorů, hlásí se nám celkem pět nových kadeřnic a jeden kadeřník ze širokého okolí - stačilo se zmínit přátelům, tak mám radost.

Nová majitelka Salonu Hüblerová

Takže se nenudíš...
To ne, vrátila jsem se nyní z měsíční stáže ze školícího centra Studia Wella v Praze, kde jsem nasávala nové trendy, techniky střihů, barvení a jiné zajímavosti v oblasti kadeřnictví. V rámci dlouholeté spolupráce s Wellou jsem od manažerky Studia Wella Jany Diepoltové dostala nabídku zúčastnit se jako asistentka jejich školení, což pro mě byla šance strávit čas s odbornými trenéry - lidmi, které mám ráda a kteří mě vždycky inspirovali. Inspirace je hnacím motorem každého kadeřníka.
Dvě děti a měsíční stáž, jak jste to zvládli?
Jezdila jsem na několik dní v týdnu do Prahy, kde jsem pomáhala při seminářích. Na konec týdne se vracela domů a pokračovala pátky a soboty s nevěstami u nás v salonu. Bylo to pro všechny náročné, ale za nabyté zkušenosti to stálo. Velkou oporou mi jsou rodiče a manžel.

 

"Trendy se mění rychle a já s nimi chci držet krok."

Jak taková kadeřnická stáž probíhá?
Absolvovala jsem všechna školení, která ve Studiu Wella probíhala, a zároveň jsem připravovala modelky. Dopoledne nabitá teorií, odpoledne se buď v teorii pokračovalo nebo se vše zkoušelo v reálu, což byla nedocenitelná zkušenost. Odborní trenéři se mi věnovali ještě nad rámec svých povinností, takže jsem mohla zkoušet a pilovat nové postupy hned, a to klidně víckrát za sebou.
Je to tvoje první zkušenost se stážemi?
Není. Na seminář nebo stáž jsme vždycky posílali naše nové kadeřníky, považuji to za užitečnou a motivační investici do svých lidí. Cítila jsem, že podobný 'refresh' potřebuju po mateřské i já sama. V oboru životního stylu a krásy se trendy mění poměrně rychle, přibývají nové postupy, vyvíjí se účinnější technologie, a já s nimi chci držet krok, protože svou práci miluji. Chystám se ještě na školu střihů, seminář ekonomie, řízení firmy a manažerských dovedností, protože vést salon není jen o tom umět pěkně učesat.

 

"Na Vánoce a plesovou sezónu chystáme nové akce."

Jsou v Kadeřnickém salonu změny, co zákazníci vidí na první pohled?
Je to právě dvacet let, co jsme získali k pronájmu současné prostory salonu. Za tu dobu máme na kontě dvě velké rekonstrukce, od poslední jsou to tři roky. V té poslední jsme zřídili pro rodiče s malými dětmi dětský koutek, který se hojně využívá.
Změnilo se za tu dlouhou dobu také něco jiného než jen podoba Kadeřnického salonu?
Celých dvacet let nabízíme špičkový servis a tu nejkvalitnější vlasovou kosmetiku, na tom se naštěstí nezměnilo nic. Rozšířili jsme ale svou nabídku také o atraktivní doplňky a ozdoby do vlasů, kvalitní kartáče a kosmetické štětce. Stále hledáme věci, které budou pro naše klienty zajímavé. Zákazníci oceňují také možnost platit bezhotovostně.
Co pro tebe znamená blížící se konec roku?
Blíží se Vánoce a plesová sezóna, diář se nám brzy zaplní. Připravujeme různé akce pro zákaznice, takže rozhodně sledujte náš Facebook a webové stránky, na kterých postupně přibývají naše krásné nevěsty z letošního roku.
Chystáme také zcela novou akci pro letošní maturantky. Mohou si nás objednat přímo do své školy/třídy, kde jim odprezentujeme nejnovější trendy účesů a make-upu. Pochopitelně pro ně máme připravené i množstevní slevy.

Kadeřnický salon Hüblerová